Creativita przedstawia: #WorkAnywhere

Ostatnio przeczytałam cytat:

„Do 2035 roku na świecie będzie 1 miliard digital nomadów (tłum. cyfrowych nomadów).”

 

1 miliard!!! Skoro mowa o tak licznej grupie osób, warto byłoby się przyjrzeć temu zjawisku. Digital nomads, to (w wolnym tłumaczeniu) cyfrowi nomadzi, czy też cyfrowi wędrowcy. To inaczej osoby w ciągłej podróży, zmieniający często miejsce pobytu i pracujący zdalnie z różnych miejsc. To przeciwieństwo dominującego modelu pracy, w którym przez większą część roku przesiadujemy 9-17 w biurze po to, aby w końcu przez wyczekane 2 tygodnie wakacji oddychać ‚wolnością’ na wymarzonej plaży. Digital nomads żyją w podróży. Pracują będąc w podróży. Nie przebierają nogami przez cały rok, aby przez parę tygodni urlopu udać się w wymarzoną podróż, gdyż oni w tej podróży już są. Brzmi jak bajka? I tak, i nie.

Niezależnie od tego czy należysz do grona cyfrowych nomadów, czy też nie, czy marzysz o takim stylu życia, czy po prostu pociąga Cię opcja „wolności” i pracy zdalnej – jesteś zależny od jednego niezaprzeczalnego czynnika – szybkiego łącza internetowego.

praca-zdalna

Tak, taki styl życia ma ten jeden warunek. Jeśli go spełniasz, oznacza to, że możesz swoją pracę wykonywać skądkolwiek zechcesz.

Zamiast zastanawiać się, gdzie spędzisz kolejne wakacje, może powinieneś zorganizować sobie życie, od którego nie potrzebujesz wakacji?

Mam na imię Agnieszka i od ponad 6 lat zajmuję się online marketingiem. Swoją drogę zawodową zaczynałam od ‚skoku na głęboką wodę’ i uczenia się w praktyce tego co się da, poznawania ludzi, zmieniania firm i sprawdzania się w nowych obowiązkach, pracy w kilku agencjach interaktywnych. Marketing to branża, która się ciągle zmienia, więc musisz być na bieżąco. To też branża, która otwiera różne drzwi, jeśli wiesz gdzie ich szukać. Mnie na przykład otworzyła możliwość pracy zdalnej i pomagania różnym firmom w ich marketingu. Tobie może otworzyć drzwi do prowadzenia swojego własnego biznesu skądkolwiek chcesz, wypromowania go w sieci i zdobycia nowych klientów.

workanywhere

 

Prowadzę taki styl pracy stosunkowo od niedawna – od około pół roku. Dojrzewałam do tego, ale tak naprawdę kryzysowa sytuacja w życiu prywatnym pchnęła mnie do zdecydowania się ostatecznie na ten krok. Czasem tak bywa, że dopiero gdy stajemy nad krawędzią, jesteśmy w stanie pozbyć się naszej ‚strefy komfortu’. Mnie ten pozorny komfort wcześniej dość uwierał i wiedziałam, że prędzej czy później pozostawię klasyczną pracę na etacie i chodzenie „do biura”.

Wtedy nie wiedziałam jeszcze, że dostanę olśnienia i że „praca zdalna” to nowy model biznesowy, ba, co więcej to nowy styl życia! Od tego momentu poznaję nie tylko coraz więcej osób, które taki styl życia wybrały, ale także całych firm i organizacji, które na takich zasadach funkcjonują!
Niezależnie od tego, czy chcesz rozwinąć swój biznes w internecie, czy chcesz rzucić etat i przejść na pracę zdalną, czy też zostać digital nomad i wyjechać w podróż życia jednocześnie pracując – jeśli czujesz, że to temat, który Cię fascynuje, tak jak i mnie – zachęcam do śledzenia kolejnych wpisów.

Reklamy

2 myśli w temacie “Creativita przedstawia: #WorkAnywhere

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s